Spotkanie Ekspertów w celu zwiększenia wpływu projektu START2ACT

START2ACT rozpocznie swoje działania edukacyjne w 2017 roku. W związku
z powyższym nasi partnerzy są zaangażowani w różnego rodzaju wydarzenia. Przeczytaj poniżej
o ostatnim z nich.

CentERdata zorganizowała spotkanie ekspertów w zakresie efektywności energetycznej dla START2ACT w dniu 29 września 2016. Celem spotkania były rozmowy jak przeprowadzać skuteczne szkolenia dla startupów i MŚP.
W spotkaniu uczestniczyli Eksperci z różnych dziedzin, praktycy oraz przedstawiciele inkubatorów. Eksperci mieli różne zdania na temat psychologii konsumenta, ekonomii behawioralnej, energetyki oraz przedsiębiorczości.

Sesja obejmowała trzy różne tematy:

Jak możemy zapewnić, żeby startupy i MŚP zaczęły uwzględniać długoterminowe skutki efektywności energetycznej w swoich decyzjach krótkoterminowych?

Jak skutecznie zmotywować startupy oraz MŚP do podjęcia działań w kierunku oszczędzania energii?

Jak budować świadomość w powyższym zakresie wśród startupów oraz MŚP.


Jednym ze spostrzeżeń, które wynikły z dyskusji było to, że spotkania mentorskie i szkoleniowe są ważne dla startupów i MŚP. Dodatkowo powinny być one dopasowane do ich potrzeb i zainteresowań oraz dostosowane do ich osobistych i biznesowych motywacji. Wiele firm typu Start-up oraz MŚP starają się przetrwać na rynku, uda im się to, między innymi dzięki podejmowanym działaniom energooszczędnym. Dlatego w ramach projektu, firmy typu Start-up oraz MŚP będą mogły korzystać z łatwo dostępnych pakietów informacyjnych, aplikacji oraz testów. W kolejnych miesiącach w ramach programu Start2Act, Start-upy oraz MŚP, będą mogły skorzystać ze szkoleń oraz spotkań mentorskich.

Savjet dana
Kada planirate kupiti nove uređaje, ne razmišljajte samo o njihovoj sadašnjoj cijeni već i o troškovima njihove potrošnje koje ćete morati plaćati sljedećih 10-20 godina.

Je li bilo korisno?